Oluklu Mukavva Ondüle

Genellikle mobilya sektöründe büyük ürünlerin ambalajlanmasında kullanılır. Bir kat oluklu kağıt ile bir kat düz kağıdın birbirine yapıştırılmasından meydana gelir.

Ondüle edilmiş kağıdın tek yüzüne kağıt yapıştırılmış iki kağıttan oluşan levhaya verilen isimdir.  Çeşitli dalga cinslerinden üretilen tek yüzlü ofset baskılı kartondur. Oluklu mukavvaların omurgası veya temelini oluşturur.

Ondüle Mukavvalar B Dalga C Dalga E Dalga ve F Dalgaları olarak üretilirmektedir. Genellikle yüksek hacimli ve büyük ürünlerin korunmasında ve sevkiyatında, sarım ve ambalaj malzemesi olarak kullanılır.

Ondüle ile ; Mobilya firmaları, Araç Yedek Parça, Yapı firmaları, Alüminyum profil firmaları ve daha bir çok sektörün üreticileri ondüle ile korumalı ve düzgün bir şekilde ürünlerini korumakta ve sevk etmektedirler.

Ondule oluklu mukavvalarin temelini olusturur. Tek yuzlu oluklu mukavva oluklu tabakanin sadece bir yuzunun duz tabaka ile kaplanmasi ile olusturulan oluklu mukavva olarak aciklanabilir.

Çesitli dalga cinslerinden uretilen tek yuzlu ofset baskili kartondur. Iki yüzüne kagıt yapistirilmasi ile oluklu mukavva uretillmektedir. Oluklu mukavvalar b dalga cdalga e dalga f dalga olatak uretilmektedir. Ondule genellikle yuksek hscimli ve buyuk urunlerin ambalajlanmasinda kullanilir. Bundan dolayi mobilya firmalarin ozellikle tercihidir. Buyuk urunlerin korunmasinda ve sevkiyatinda sarim ve ambalaj malzemeleri olarak kullanilabildigj icin arac yedek parca yapi firmalari aluminyum profil firmalari ve daha bir cok sektorun urrticileri ondule tercih etmektedir.

Sonraki yazı
Master Flex Baskı
Menü